Mullkile, mida saab teha kohapeal ja niipalju kui parasjagu vaja

Mullkile looja ja Bubblewrap brändi omanik Sealed Air Co. andis mõne aasta eest teada, et edaspidi keskendutakse kohaltäidetava mullkile edendamisele.  

Miks kestlikkusele keskendunud globaalne suurtootja tegeleb paljukirutud kilega? On ju üldine arvamus, et muud pakkematerjalid, nagu näiteks paber ja papp on palju paremad lahendused. Samas Eurostat andmetel on paberi/papi osakaal pakendiprügist üle kahe korra suurem kui plastil. Vastavalt 41% ja 19%. Vaadates kasvavat raietempot ja „imetledes“ kõikjal laiuvaid lageraielanke, ei tundu puidu kasutamine ühekorrapakendiks siiski eriti kestlik.

Miks siis ikkagi mullkile ja just kohaltäidetav ?

Ümbrispakend kaitseb kaupa ilmastikumõjude, mustuse jms eest. Sisepakend peab tagama, et välispakendit tabavad löögid ei kanduks väärtusliku tooteni. Mille valmistamise ja purunemise kulu keskkonnale on sadu kordi suurem kui pakendil. Õhuvahe, mis jääb välispakendi ja toote vahele ongi see peamine ja viimane kaitsevall.

Õhuvahe loomiseks on efektiivseim just kile. Ei pabertäide, vill, papipuru jne ei seo kaitsvat õhku nii vähese materjalikuluga kui kile. Võrreldes kortsutatud paberi/papiga läheb vaja kilet kümneid kordadi vähem. Võrreldes tavamullkilega kulub kohaltäidetavat omakorda kordadi vähem.

Kohaltäidetav mullkile vähendab oluliselt kulu ja keskkonnajälge logistikaahelas. Jääb ära õhu vedamine ja ladustamine.

Kliendid saavad lasta hõlpsasti kohaltäidetavast mullkilest õhu välja ja nii võtab see vähe ruumi koduses sorteerimiskeskuses ning veol ümbertöötlusesse.

Enamus Sealed Air kohaltäidetavaid mullkilesid on toodetud taaskasutatud kilest. Ning neid on võimalik taaskord uuesti kileks ümber töödelda.  

Sealed Air mullkile täitmise seadmed on kiired, töökindlad ja lihtsad kasutada. Tagades ühetaolise ja kiire pakendivoo. Võimaldades kiiret ja paindlikku pakkimist ning kokkuhoidu tööjõukuludelt.

Sealed Air kohaltäidetav mullkile plussid:

-       Väga hea kaubakaitse

-       Soodne

-       Kiire ja paindlik pakkimine

-       Lai valik

-       Vähenenud lao ja transpordikulu

-       Keskkonnasõbralik

-       Kliendisõbralik

Meil on hea valik masinaid ja kilesid kohapeal. Võtke ühendust ja veenduge antud lahenduse sobivusele enda ettevõtmises. Ülevaadet näeb siin https://www.sealedair.com/solutions/applications/cushioning

 


Eelmine
Meie POEkotid kaubamaja ajakirjas "Hooaeg"
Järgmine
The evolution of plastics – it’s the key to a sustainable future